De motorenbouwers in de Formule 1 zullen dit seizoen een moeilijke tijd tegemoet gaan om hun krachtbronnen twee races mee te laten gaan, ondanks de homologatie en een verandering in het schema van een Grand Prix-weekend. Dat stelt Rob White, technisch directeur van de motorenafdeling van Renault, op de website van de regerend wereldkampioen.

,,De begrenzing van de motoren tot 19.000 toeren betekent dat we het beste compromis tussen prestaties en betrouwbaarheid zoeken. In dat opzicht is er niet veel veranderd met voorgaande jaren. We hebben de prestaties van de motoren proberen op te voeren binnen de nieuwe reglementen. Op dit moment zijn we dus, zoals gebruikelijk in deze fase van de voorbereiding, enigszins bezorgd over de betrouwbaarheid”, aldus White.

De belasting van de motoren zal volgens White hetzelfde zijn als vorig seizoen, omdat de teams in de ochtendtraining op zaterdag veel kilometers zullen draaien. Dat de teams op vrijdag in totaal een uur extra tot hun beschikking en zij die dag een andere motor mogen gebruiken, doet daar volgens hem niets aan af.

,,Ik denk dat de zaterdag grotendeels ongewijzigd zal blijven. We zullen allemaal veel gebruik willen maken van de tijd die we op zaterdag tot onze beschikking hebben. Op vrijdag zal natuurlijk wel meer worden gereden, wat goed is voor het publiek”, aldus White.

SH