Albers: ‘Dit was echt nodig’
De harde woorden van de teamleiding van Spyker vlak na de Grand Prix van Canada hebben geholpen. Christijan Albers heeft ditmaal geen fatale fouten gemaakt en de Grand Prix van Amerika uitgereden. Dat geldt ook voor Adrian Sutil. Hij werd in Indianapolis veertiende, een positie voor Albers. De Larense coureur vindt het niet zo erg dat zijn Duitse teamgenoot hem is voorgebleven. ,,Het belangrijkste is dat ik de race vandaag heb uitgereden, zeker na Canada”, zegt Albers. ,,Dit was echt nodig.”
Een simpele verklaring heeft Albers voor het feit dat Sutil hem voor kon blijven. ,,Ik reed op een aanvallende strategie, waarbij ik maar één pitstop had gepland. Hierdoor had ik echter veel kilo's aan benzine aan boord en dat was erg zwaar voor de banden."
,,Helaas werkte mijn strategie niet helemaal en nadat de leiders van de race mij op een ronde hadden gezet, was mijn race praktisch voorbij.”
Albers kijkt al weer uit naar de testritten van komende week in het Engelse Silverstone, alsmede de Grand Prix van Frankrijk. ,,We gaan nu testen in Silverstone en hard aan de slag met de auto. Hopelijk zitten we er in de volgende race in Frankrijk weer iets dichter bij."
PPB