Twee jaar geleden volgde hij na een conflict met Flavio Briatore Jean-Jacques His op, de man van de motor met de extreem wijde blokhoek. Nu maakt hij op zijn beurt plaats.


Bernard Dudot, eindverantwoordelijk voor de Renault-krachtbronnen in de afgelopen twee jaar en eerder geestelijk vader van de beroemde Renault turboraketten in de jaren zeventig en tachtig,, vertrekt per direct bij de Régie. Over het hoe en waarom van het terugtreden van de Franse motorenveteraan, zo aan het begin van het nieuwe seizoen, zijn geen mededelingen gedaan. Vermoedelijk heeft de Fransman zelf gekozen voor een vervroegd pensioen. ,,Hij heeft een sleutelrol gespeeld bij de successen van de afgelopen twee jaar’’, aldus Patrick Faure, de grote baas van Renault Sport. ,,Zijn pensioen zal zeker actief zijn!’’

Als opvolgers heeft Renault een duo aangesteld: Rob White, de laatste maanden al nadrukkelijk op de voorgrond, en André Lainé. ,,De kracht van ons team ligt in het personeel’’, beweert teambaas Flavio Briatore. ,,Ik heb er vertrouwen in dat ze het volle potentieel uit ons team in Viry zullen halen.’’