Coulthard start uiteindelijk als dertiende
David Coulthard start de Grand Prix van Monaco vanaf de dertiende positie. De Schot had zich geplaatst voor de derde kwalificatie, maar werd gestraft omdat hij Heikki Kovalainen blokkeerde.In plaats van de Red Bull-coureur mocht daarom Jenson Button het laatste kwartier meedoen met de tien snelsten. Coulthards naam werd daarop op het tijdenscherm weergegeven op de zestiende positie, maar nu blijkt dat hij vanaf de dertiende positie mag starten.
,,De straf die wij hebben uitgedeeld is als volgt: uitsluiting van de derde kwalificatiesessie plus het verlies van twee startplaatsen”, luidt de uitleg van de stewards.
Volgens Coulthard was er sprake van een miscommunicatie en deed hij het niet opzettelijk. ,,Als ik had geweten dat Heikki aan een vliegende ronde bezig was, had ik meteen plaatsgemaakt. Maar dat wist ik dus niet. Het team riep wel iets over de radio, maar dat is duidelijk niet de juiste informatie geweest.”
KVN