Voor de derde keer dit seizoen is Nick Heidfeld als vierde geëindigd in een Grand Prix. Maar in Bahrein had hij wel een hele goede dag door tijdens de race Fernando Alonso prachtig in te halen.Niet alleen was de Duitse coureur in gevecht met Alonso, als Kimi Raikkonen een foutje had gemaakt had de BMW Sauber-coureur zomaar op het podium kunnen eindigen. Daar kwam het net niet van, maar op eigen kracht vierde worden stemde Heidfeld meer dan tevreden. Inmiddels heeft hij alweer vijftien punten gescoord.

,,Op dit moment heb ik een goede auto en een prima team, daardoor kan ik zulke fantastische races als deze rijden”, lachte hij na afloop. ,,Voor de race had ik niet verwacht dat ik Fernando in zou kunnen halen, maar ik had nog een setje verse banden over. Vandaar dat ik sneller was.”

Wat betreft topsnelheid had Alonso het voordeel, maar Heidfeld gaf na zijn eerste pitstop en op nieuwe banden niet zomaar op. Verderop in de eerste sector van het circuit slaagde hij er wel in de McLaren in te halen. Het scheelde centimeters of de wielen haakten in elkaar, een inhaalactie op het randje.

Heidfelds durf werd beloond, maar zelf deed hij er in eerste instantie vrij luchtig over. ,,Ik moest wachten tot Fernando een foutje maakte”, zei hij. ,,In Monaco had ik hem ook al eens gepasseerd, maar dit was toch anders. Eén van mijn mooiere inhaalacties. Het was sowieso ein geiles Rennen.”

Teambaas Mario Theissen was uitermate tevreden over de prestaties van zijn beide coureurs, want Robert Kubica scoorde met een zesde plaats zijn eerste drie punten van het seizoen. ,,Acht punten, dat is al heel wat, maar de vierde plaats van Nick is echt een hele mooie”, vertelde de Duitser. ,,We konden de toppers bijhouden en Nick haalde de wereldkampioen in, een mooie middag.”

Kubica was het enige BMW Sauber-teamlid dat na afloop iets had aan te merken. ,,Mijn tankdop ging op de één of andere manier niet meer dicht. Dat kostte me tijd op het rechte stuk en onder het remmen. Toch overheerst het goede gevoel, zelfs de betrouwbaarheid was in orde. Wie weet kunnen we in Barcelona voor een mooie verrassing zorgen.”

KVN