‘F1 voert ‘puntenrijbewijs’ definitief in’


Daan de Geus
13 december 2013
De superlicentie, het ‘rijbewijs’ voor Formule 1-coureurs, gaat met ingang van 2014 fungeren als een puntenrijbewijs. Dat bericht het Britse Autosport.
Het plan om een puntensysteem in te voeren om coureurs die regelmatig overtredingen begaan te straffen door middel van een schorsing, speelt al langer, maar wordt volgens Autosport nu definitief ingevoerd in 2014.
De Britse publicatie stelt dat vergrijpen die een coureur tijdens een race begaat nog altijd gewoon door de wedstrijdleiding beoordeeld en indien nodig bestraft zullen worden, maar daarbij kan er met ingang van 2014 ook gelijk een punt worden uitgedeeld als de stewards vinden dat daar gezien de aard van de overtreding aanleiding voor is.
Als een coureur op deze manier twaalf punten ‘verzamelt’, volgt er een schorsing voor één Grand Prix. Elk punt dat een coureur ontvangt blijft overigens twaalf maanden staan, dus het is niet zo dat coureurs elk seizoen met een schone lei beginnnen.
Gerelateerd nieuws

Auto komt zo! Logistieke problemen voor meerdere teams onderweg naar Shanghai
19 maart 2025 16:30 - Nieuws

Keren de V10-motoren in 2028 al terug in de F1? Zorgen over 2026-reglement groeien
19 maart 2025 14:20 - Nieuws

Rallycoureurs protesteren tegen FIA-boetes voor schelden, boycotten Engelse interviews
19 maart 2025 12:00 - Nieuws

FIA komt F1-teams tegemoet na logistieke problemen en vertragingen bij Pirelli
19 maart 2025 10:15 - GP China