FIA-president Max Mosley heeft alle in de Formule 1 actieve autofabrikanten een brief gestuurd waarin hij een nieuw technisch reglement voorstelt. De plannen van Mosley zijn radicaal en behelzen veel milieuvriendelijke maatregelen. In Monaco wordt erover gepraat.De brief van Mosley is niet alleen naar de huidige teams gestuurd, maar voor de zekerheid ook naar Audi en Ford. Als het aan de FIA ligt worden de technische reglementen namelijk dusdanig op de schop genomen dat ook potentiële nieuwkomers moeten weten waar ze aan toe zijn.

Het Engelse blad F1Racing neemt in het komende nummer alvast een voorschot op de regels. Zij menen te weten dat er vanaf 2011 een 2,2 liter V6-turbomotor komt, die op biologische brandstof gaat rijden. Dit voorstel past prima in de plannen van Mosley, die vorig jaar in Silverstone al een persconferentie belegde waarin hij een keur aan milieuvriendelijke maatregelen voorstelde.

Net als vorig jaar wil Mosley ook nu de fabrikanten de wind uit de zeilen halen door te komen met een waslijst aan technische vondsten die niet louter voor Formule 1-doeleinden, maar ook in de auto-industrie gebruikt kunnen worden. ,,We zijn in gesprek met de autofabrikanten om ervoor te zorgen dat in de toekomst niet meer wordt geconcentreerd op technieken die alleen in de Formule 1 bruikbaar zijn, maar dat er in plaats daarvan wordt aangemoedigd om technieken te gebruiken die ook op normale auto’s toegepast kunnen worden.”

Tegelijkertijd benadrukt Mosley dat zijn voorstellen niet ten koste zullen gaan van de sportieve aantrekkingskracht van de Formule 1. Daarom wil hij in Monaco ook gaan praten over vierwielaandrijving, tractiecontrole en een ‘powerboost’. ,,Het is wel de bedoeling dat de Formule 1 als sport gelijkwaardig blijft of zelfs verbetert ten opzichte van de huidige situatie.”

MB