Foto’s: Honda opent aanval op topdrie met RA1
Honda heeft donderdagochtend in Barcelona de nieuwe RA107 gepresenteerd. De wagen zou goed genoeg moeten zijn om Honda in de topdrie te brengen. Honda maakt zich op voor een aanval op de topdrie. Dat mag worden afgeleid uit de woorden van teamdirecteur Nick Fry, vanochtend vroeg bij de presentatie van de nieuwe RA107 in Barcelona.
,,Bij de bouw van de RA107 hebben we gebruik gemaakt van onze full-scale windtunnel, en dat moet ons dichter bij de wereldtitel brengen. In Jenson Button en Rubens Barrichello beschikken we over over de twee van de meest competitieve en ervaren coureurs uit de Formule 1. Met de testrijders Christian Klien en James Rossiter beschikken we over een goede mix van jeugd en ervaring.''
Jenson Button, die na zijn ribblessure (door een kart-ongeval) gisteren voor het eerst sinds oktober weer achter het stuur zat, blikt vol optimisme vooruit naar het nieuwe seizoen: ,,We hebben vorig jaar een zeer sterke tweede seizoenshelft meegemaakt. Ik hoop dat we dit jaar nog grotere stappen voorwaarts maken en dat we dichter bij onze droom komen: het winnen van de wereldtitel.''
Teamgenoot Rubens Barrichello is al even goed gemutst. ,,Ik heb er alle vertrouwen in. Alle sleutelfiguren binnen het team inclusief de rijders zijn aangebleven. Ik ben er zeker van dat juist dat ons een voorsprong verschaft. Ik heb het idee dat 2007 wel eens een heel bijzonder seizoen zou kunnen worden.''
De RA107 is een doorontwikkeling van de wagen van vorig seizoen, die Honda de vierde plaats in het WK voor constructeurs bracht en de eerste Grand Prix-zege van Jenson Button, in Hongarije. De bolide is op aërodynamisch vlak verder verfijnd terwijl het gewicht van de wagen verder is verlaagd.
Wat het meest in het oog springt is de zeer smalle neus, die een beetje doet denken aan de door Adrian Newey ontwerpen McLaren-bolides. Ook lijkt de achterkant wel iets weg te hebben van de Ferrari, maar dat is op deze foto niet heel goed te zien. De motor is nauwelijks gewijzigd, een gevolg van de 'engine freeze'.
De zwarte livery is nog niet de uiteindelijke versie, deze wordt later pas onthuld. Er wordt gesuggereerd dat de nieuwe auto groen wordt omdat het team BP heeft gestrikt als hoofdsponsor.
Tegenvaller voor het team is dat de RA107 bij de echte 'shakedown' binnen de kortste keren stil is gevallen.
Zie gerelateerde fotoalbums voor meer foto's.
KVN