Hamilton rijdt meteen naar het podium
De enorme hype rond Lewis Hamilton zal nog grotere vormen aan gaan nemen na een spetterend eerste optreden. Voor het eerst sinds Jacques Villeneuve (1996) eindigt een debutant meteen op het podium.Lange tijd leek de rookie zelfs op weg naar de tweede plek. Dat was uiteindelijk toch teveel van het goede. Niet omdat Fernando Alonso hem op eigen kracht terugverwees naar de derde plek, maar omdat Takuma Sato hem ophield vlak voor het maken van zijn pitstop.
Hamilton zat er niet over in, hij straalde na afloop van de race. En terecht. ,,Wat een fantastische dag. Ik heb aan de leiding gelegen in mijn eerste race, geweldig”, vertelde hij. ,,Fernando reed een tijdlang achter me. Het was vrij zwaar om hem achter me te houden, hij is niet voor niets tweevoudig wereldkampioen.”
Het is lang geleden dat Alonso zo'n zware kluif had aan zijn teamgenoot, zonder dat er iets mis wat met zijn auto. Die eer komt Hamilton toe en dat meteen in zijn eerste race. ,,Je moet constant opletten dat je geen fouten maakt. Maar eerlijk is eerlijk, helemaal foutloos was mijn race ook weer niet. Deze nieuwe ervaring is ook zo intens.”
Volgens McLaren CEO Martin Whitmarsh ligt er voor de 22-jarige Hamilton een mooie carrière in het verschiet. ,,Er stond enorm veel druk op Lewis, het was niet normaal hoeveel media-aandacht er was. Stel dat hij vandaag zijn dag niet had, dan wordt die jongen helemaal kapot geschreven.”
,,Hij wordt op zeker wereldkampioen, dat is slechts een kwestie van tijd.”
KVN