Massa blij met komst Raikkonen
Nick Heidfeld, Giancarlo Fisichella, Michael Schumacher en Kimi Raikkonen, tot op heden heeft Felipe Massa niet de minste teamgenoten gehad. ,,Je ziet het, ik tref het er wel mee.”Dit seizoen krijgt de Braziliaan dus 'The Iceman' als teamgenoot. Opvallend is dat beide coureurs hun carrière zijn begonnen bij het Zwitserse Sauber en daarna – al dan niet via een omweg – zijn doorgestoten naar een topteam.
,,Ik heb Kimi voor het eerst echt meegemaakt tijdens ons ski-uitje in Madonna di Campiglio en het ziet er naar uit dat we het wel met elkaar kunnen vinden. Dat kan alleen maar een positieve uitwerking hebben op het team, want samen moeten we voor de successen zorgen”, vertelt Massa tijdens de presentatie van de Ferrari F2007.
Dat de Fin erg hoog staat aangeschreven onder vele, vaak zelfbenoemde Formule 1-kenners deert hem niet. ,,Ik heb altijd snelle teamgenoten gehad en dat vind ik eigenlijk wel fijn. Als mijn teamgenoot hoog aangeschreven staat en ik doe het goed of beter, dan is dat alleen maar goed voor me.”
Het is een publiek geheim dat Michael Schumacher in het verleden vaak net een streepje voor had bij het team, maar het tijdperk-Schumacher is nu verleden tijd. Dat heeft ook consequenties voor de werkwijze bij Ferrari, dat heeft beloofd dat geen van beide coureurs wordt voorgetrokken.
Volgens de tweevoudig Grand Prix-winnaar betekent dit echter niet dat er veel gaat veranderen. ,,In feite zijn er geen verschillen met 2006, het plaatje is net zo duidelijk als in het verleden. Ik heb altijd de data van Michael in mogen zien en dat zal met Kimi hetzelfde zijn.”
Wat wel verschilt met vorig jaar is dat Massa de komende wintermaanden het voortouw neemt met de ontwikkeling van de nieuwe bolide, de F2007. Hij is immers degene die bekend is met de Ferrari-bolide. ,,Aangezien ik veel in de 248 F1 heb gereden, ben ik grotendeels verantwoordelijk voor de feedback richting de engineers. Een uitdaging waar ik naar uit kijk”, besluit de 25-jarige coureur.
KVN