Ook Massa vol optimisme na test
,,Met deze auto had ik gewonnen in Maleisië, ook als ik in dezelfde situatie had gezeten als na mijn slippertje.” Was getekend, Felipe Massa. De Braziliaan is al net zo optimistisch als Kimi Raikkonen.De testresultaten met de flink verbeterde Ferrari F2007 hebben geleid tot een fikse portie positivisme bij de Italiaanse renstal. Eerst sprak Raikkonen zijn tevredenheid uit over het aanpassen aan de bolide van zijn renstal, nu is de beurt aan Massa om de loftrompet te blazen.
,,De verbeterde F2007 is nóg sneller en nóg stabieler dan de auto waar we dit seizoen al twee van de drie races mee hebben gewonnen”, zegt de optimistische Braziliaan in de Italiaanse en Finse pers. Hij stelt dat Ferrari ongeveer een halve seconde heeft gevonden.
,,Met deze auto had ik gewonnen in Maleisië, ook met opnieuw een slechte openingsfase. Bahrein had sowieso al niet beter kunnen gaan, met wat voor auto ik daar ook nog een keer zal rijden. Maar, zoals gezegd: we zijn nog competitiever vanaf nu. De nieuwe onderdelen verbeteren niet alleen de aërodynamica, het gehele pakket werkt een stuk efficiënter.”
Uit de testtijden die afgelopen week zijn neergezet, blijkt niet onmiddellijk dat Ferrari zoveel progressie heeft geboekt. ,,We hebben ons enkel op de race gericht en zijn niet voor sensationele tijden gegaan”, voert Massa als voornaamste argument aan. ,,Ook hebben we niet op de zachte band kunnen rijden vanwege de regen, maar we hebben genoeg data verzameld voor de race, hoor.”
De nieuwe onderdelen, die tijdens de Grand Prix van Spanje officieel geïntroduceerd worden, moeten Ferrari de komende drie, vier races voordeel opleveren. ,,Desondanks verwacht ik wel dat McLaren er net zo goed bij zit als de eerste drie races”, vergeet hij de concurrentie niet. ,,Ik hoop wel dat we nog steeds wat voorliggen en daarnaast mogen we ook BMW Sauber niet vergeten, vooral Nick Heidfeld is sterk in de races.”
KVN