Een nieuw record gloort voor Lando Norris, al is het er geen om trots op te zijn. Zoals de zaken er nu voor staan, dreigt de Brit de slechtst presterende titelverdediger van de laatste dertig jaar te worden. Na de GP van de Verenigde Staten staat de regerend wereldkampioen zesde in het klassement. In Austin moest hij genoegen nemen met de vijfde plaats, alweer zijn vierde race buiten het podium. “Ik denk dat we het best mogelijke resultaat hebben behaald”, verzuchtte hij na afloop.
Met 211 WK-punten bezet Norris de zesde plaats in het kampioenschap, achter de coureurs van Mercedes en Ferrari en achter Max Verstappen. Mocht hij aan het einde van het seizoen nog altijd op die positie staan, dan wordt hij de eerste regerend wereldkampioen sinds Damon Hill die het daaropvolgende seizoen buiten de top vijf eindigt. Hill veroverde in 1996 de titel met Williams, maar stapte daarna over naar Arrows. Zijn eerste seizoen bij de Britse renstal leverde hem slechts de twaalfde plaats in het eindklassement op. De Engelsman werd geplaagd door betrouwbaarheidsproblemen en wist slechts één podiumplaats te behalen, tijdens de GP van Hongarije.
McLaren raakt achterop
Vooralsnog doet Norris het beter dan Hill – de Brit won dit seizoen immers al twee Grands Prix. Toch is duidelijk dat McLaren voorlopig geen vuist kan maken tegen de andere topteams. “Ik denk dat we het best mogelijke resultaat hebben behaald”, verzuchtte Norris na afloop van de race in Austin. “Het was duidelijk dat we het tempo van de anderen niet konden evenaren, maar we hebben het zeker geprobeerd. Op de harde banden was ons tempo een tijdje goed. Op de mediumbanden hadden we het een stuk lastiger, maar we hebben onszelf in ieder geval een kans gegeven, en dat is het belangrijkste.”
LEES OOK: Alonso mist kwaliteit in de achterhoede, haalt uit naar Albon: ‘Bedenkelijk niveau’
“We hadden een goede strategie en hebben onder de gegeven omstandigheden zoveel mogelijk kansen gecreëerd. Ik ben dus tevreden, maar we zijn simpelweg nog niet snel genoeg”, luidde zijn sombere conclusie. McLaren staat ondertussen vierde in het constructeurskampioenschap, met evenveel punten als Red Bull. De papaja’s hopen in de slotfase van het seizoen alsnog een inhaalslag te maken, mede met het oog op de verdeling van het prijzengeld. “We weten precies wat we in huis hebben, maar we moeten verbeteringen doorvoeren”, zei Norris tot slot. “We hebben zeker al stappen vooruit gezet, maar we zijn nog niet op het niveau waarop we zouden moeten zitten.”
Slechtste titelverdedigers in de laatste 30 jaar
| Jaar | Regerend kampioen | Team | Eindpositie |
| 1997 | Damon Hill | Arrows | P12 |
| 1998 | Jacques Villeneuve | Williams | P5 |
| 2009 | Lewis Hamilton | McLaren | P5 |
| 2010 | Jenson Button | McLaren | P5 |
| 2014 | Sebastian Vettel | Red Bull | P5 |
Lees hier alles over de GP Mexico
NU ONLINE: 45 pagina’s Racespecial GP Verenigde Staten: ons online magazine met actualiteit, reacties, analyse en interview!

De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.