Dikwijls als er een Renault-auto als eerste over de finish gaat, klinkt na afloop eerst het Spaanse volkslied. Zo niet vandaag, want eindelijk lacht het geluk Giancarlo Fisichella een keer toe. Hij blijft zijn teamgenoot Fernando Alonso voor, Jenson Button mag ook het podium op. Meteen bij de start slaat het Frans/Engelse team een belangrijke slag. ’Fisico’ verzilvert zijn pole-position en Alonso maakt opnieuw een wereldstart. Vanaf P7 komt hij goed weg, gaat via de buitenkant langs de Williams-coureurs en sluit achter Fisichella en Button aan. Nico Rosberg is wat minder goed weg, hij valt terug naar de zesde plek.

Een kilometer verderop is het einde verhaal voor Kimi Raikkonen. Bij het aanremmen voor de derde bocht wordt hij aangetikt door Christian Klien. Hij schiet door, maar komt nog wel de bocht uit. Aan de stand van zijn stuur is duidelijk te zien dat hij problemen heeft. Nog geen bocht verderop komt hij in de bandenstapels terecht. Einde race.

Dat is het vier ronden later ook voor Williams-coureur Nico Rosberg. Hij beloofde gisteren vuurwerk en die belofte maakt hij waar. Alleen in de letterlijke zin van het woord. Vlak nadat hij Nick Heidfeld voorbij is gegaan, ploft zijn Cosworth-motor. Weer vier ronden later kan ook David Coulthard zich om gaan kleden. Hydraulische problemen zorgen ervoor dat hij niet meer kan schakelen, zijn ’bak’ zit vast in de zesde versnelling.

Nog voor de eerste serie pitstops op het programma staat is er alweer sprake van een heuse Trulli-train. De Italiaan startte uiteindelijk in de toptien vanwege de vele motorwissels, maar zijn (race)snelheid is niet om over naar huis te schrijven. De andere auto’s zijn zoveel sneller, dat hij er amper toe in staat is om de concurrenten achter zich te houden. In vier ronden tijd wordt hij drie keer in de eerste bocht ingehaald. Teamgenoot Ralf Schumacher is dan wel al voor een servicebeurt in de pit geweest, de Duitser kiest ervoor om drie pitstops te maken.

Webber is de eerste die echt het bal der pitstops opent. Terwijl Fisichella in ronde 16 binnenkomt, is de kans op een mooi resultaat voor de Australiër verkeken. Er komt rook uit de auto en hij moet zijn bolide op het gras parkeren. Twee ronden later maakt Jenson Button zijn pitstop. Ruim drie seconden sneller dan ’Fisico’, maar de voorsprong van de Renault-coureur is groot genoeg om de leiding te behouden. Heel even ziet het er naar uit dat het zachtjes gaat regenen, maar die dreiging is net zo snel weer weg. Michael Schumacher, inmiddels opgeklommen naar de topacht, en Juan Pablo Montoya halen dan ook gewoon nieuwe slicks.

Het wachten is dan nog even op Alonso, die door een fout voor de derde kwalificatiesessie teveel benzine mee had genomen. Vandaar dat hij als laatste binnenkomt. Hij sluit aan in derde positie, achter Fisichella en Button. Wel rijdt hij voor Massa (die nog niet is gestopt), Heidfeld, Michael Schumacher en Rubens Barrichello (ook nog niet gestopt).

Vanaf dat moment is er in feite sprake van een status quo. Er verandert niet veel. Alleen Massa en Barrichello vallen weg vanwege hun pitstops. En Alonso krijgt te horen dat hij door moet rijden, mits hij voorbij Button wil. Zijn winst pakt hij vanaf ronde 38, als Fisichella en Button samen binnenkomen voor hun laatste pitstop. Montoya volgt vijf ronden later, maar de Spanjaard wacht nog een extra ronde. Dankzij zijn korte stop komt hij daarna als tweede, en dus voor Button, het circuit weer op.

Voor Michael Schumacher valt er niet veel eer te behalen vandaag. Uiteraard maakt hij de nodige posities goed, maar de snelheid van Bahrein lijkt er vandaag niet te zijn. Na zijn laatste stop valt hij terug tot achter Massa. Door de motorproblemen bij Nick Heidfeld schuift hij nog een plekje op, maar meer ook niet.

Na de laatste pitstops is het in feite beslist. Mits er geen gekke dingen gebeuren wint Fisichella de race. En dat gebeurt dus ook. Alonso komt als tweede over de finish, zodat Renault haar tweede dubbelzege pakt. De laatste keer dat Renault een dubbelzege scoorde was in 1982, tijdens de Franse Grand Prix. De Renault-coureurs worden op het podium geflankeerd door Jenson Button. Montoya eindigt als vierde, voor Massa, Michael Schumacher, Jacques Villeneuve en Ralf Schumacher.

Christijan Albers rijdt een goede race. In het begin zit hij nog enige tijd vast achter Takuma Sato, maar als hij daar eenmaal van verlost is zet hij behoorlijk competitieve tijden neer. Hij rijdt bijna een minuut voor Monteiro en kan het bij tijd en wijle zelfs de Scuderia Toro Rosso-coureurs moeilijk maken. De Nederlander komt als twaalfde over de streep.