Tijdens zijn periode bij McLaren stond Kimi Raikkonen te boek als pechvogel. Veel is daar bij Ferrari vooralsnog niet aan veranderd, maar toch zegt de Fin zich niet druk te maken. ,,Het is geen issue.”In Australië werd een waterlek de motor van de Ferrari-coureur net niet fataal, maar gevolg was dat hij in Maleisië niet voluit kon gaan. Daardoor morste hij punten. Net als in Spanje, waar de elektronica al vroeg in de race de boosdoener was.

Zodoende staat Raikkonen plotseling acht punten achter op WK-leider Lewis Hamilton, maar daar maakt hij zich niet al te druk om. ,,Er zijn nog veel races te gaan en het verschil is klein, er is nog tijd zat om deze achterstand ongedaan te maken. Ik maak me geen zorgen.”

,,Ik vind het ook te ver gaan om dit een nieuwe indicatie van een onbetrouwbare bolide te noemen”, vervolgt hij. Daarom hecht 'The Iceman' er ook geen waarde aan dat de test in Paul Ricard niet vlekkeloos verliep, dat was puur omdat er zoveel nieuwe dingen werden geprobeerd. Zo luidt zijn uitleg tenminste.

,,Al op het moment dat we in Australië arriveerden, waren we ervan op de hoogte dat de F2007 nog wat kinderziekten had. Die paar problemen hebben me ook niet verbaasd. Punt is alleen dat we steeds minder mogen testen, waardoor het moeilijker is deze op te lossen. Samenvattend: het seizoen is nog lang, ik maak me geen zorgen.”

,,Je loopt altijd tegen pech aan in de autosport, dat is voor mij niet nieuw. Soms zit er niets anders op dan dat te accepteren. Het gebeurde in Spanje niet voor het eerst dat ik uitviel en het was vast ook niet de laatste keer.”

KVN