Rampf: ‘Doelen bereikt met F1.07’
Technisch-directeur Willy Rampf en teamchef Mario Theissen zijn uitermate tevreden over de F1.07. Vandaag werd de eerste echte BMW Sauber gepresenteerd, Rampf vertelt over de veranderingen.Niet alleen is de F1.07 de eerste auto die echt als BMW Sauber is ontworpen, ook is de bolide volgens Theissen de beste die het team ooit heeft gehad. ,,Dat klopt inderdaad. De komende dagen zal moeten blijken of de auto ook aan onze verwachtingen voldoet.”
Het Duits/Zwitserse team gaat er alles aan doen om de luis in de pels van de traditionele topvier (Renault, Ferrari, McLaren, Honda) te worden. Aan het ontwerp zal het volgens Rampf niet liggen, de uiteindelijke auto is precies geworden zoals werd verwacht toen het ontwerpen begon.
In een monoloog vertelt de Duitser over de veranderingen ten opzichte van de F1.07, waardoor ineens duidelijk wordt dat er toch wel wat dingen zijn veranderd.
,,Onze initiële doelen zijn bereikt als we kijken naar het gewicht en de aërodynamische efficiëntie. Uiteraard sluit ik me bij Mario aan dat we wel eerst moeten bekijken hoe de bolide het doet op het asfalt.”
,,Wat betreft het chassis hadden we twee doelen: de aërodynamica verbeteren en zorgen dat we goed overweg kunnen met de Bridgestone-banden, bijvoorbeeld met de verdeling van het gewicht en de set-up. Aërodynamisch gezien hebben we de auto vrijwel helemaal opnieuw ontworpen.”
,,De voorvleugel is totaal anders en een stuk korter dan de F1.06. Het chassis is wat hoger om een betere airflow onder de vloer te creëren en de aërodynamische oplossingen volledig tot recht te laten komen.”
,,Veel aandacht is uitgegaan naar de sidepods en radiatoren. Die zijn veel gedetailleerder geworden, wat een gevolg is van het vele testwerk in de windtunnel. Ook het koelingsysteem is volledig op de schop gegaan. Vorig jaar zaten we op het randje, nu niet meer.”
,,De achterkant hebben we geprobeerd zo compact mogelijk te maken. Kijk er maar naar, veel dichter bij de versnellingsbak kan het niet.”
Ook maakt BMW voor het eerst gebruik van de naadloos schakelende versnellingsbak. Het team heeft er vertrouwen in dat het deze in Melbourne kan gebruiken.
KVN