Vierde tijd voor Verstappen in tweede vrije training
Racepictures
Daan de Geus
25 november 2016
Max Verstappen heeft de tweede vrije training in Abu Dhabi als vierde afgesloten. Een probleemloze sessie was het echter niet voor de Nederlander.
Verstappen had om te beginnen problemen met de bandenslijtage rechtsvoor. “Ik vernietig deze band, wederom”, liet hij zijn team Red Bull weten, terwijl hij met een langere run op ultra softs bezig was.
De Nederlander had het er in de slotminuten ook nog over dat het aan vermogen ontbrak. “De auto is bovendien erg onvoorspelbaar, zo kan ik geen long runs doen”, vertelde Verstappen.
De sessie begon voor Verstappen nog op de normale zachte banden, waarmee hij na een minuut of tien even eerste stond, tot de Ferrari-coureurs, Williams’ Valtteri Bottas en Verstappens teamgenoot Daniel Ricciardo sneller gingen.
Na een halfuurtje was Verstappen naar de zevende plek gezakt, alvorens hij op pad ging op de ultra softs. Halverwege de sessie, met nog drie kwartier te gaan, reed hij zijn snelste tijd: een 1:41.389.
Verstappen sloot de tweede training daarmee af op 0.528 van snelste man Lewis Hamilton. Nico Rosberg was tweede, de nummer drie – Sebastian Vettel – was een kwart tel rapper dan Verstappen.
Ricciardo eindigde als vijfde, op 0.001 van Verstappen. Wel reed hij een stuk meer rondjes, met 33 voor de Aussie en 24 voor Verstappen, die in de eerste training – toen met een derde tijd – ook al de snellere van de twee was.
Gerelateerd nieuws
Mekies erkent uitdagingen RB21: ‘Ons performance window is smal’
11 november 2025 18:00 - GP São Paulo
Nieuwe lofzang van Toto Wolff: ‘Daarom is Verstappen viervoudig kampioen’
11 november 2025 11:00 - Nieuws
Verstappen zet Antonelli in het zonnetje: ‘Podium heeft hij zeker verdiend’
10 november 2025 16:30 - Nieuws