Whiting: ‘Halo ligt nog op de plank’
Sutton Images
Tim Krijgsman
24 maart 2017
FIA-wedstrijdleider Charlie Whiting zegt dat de invoering van de halo, een beschermingsring bovenop de cockpit, nog op de plank ligt. Eind april worden de technische reglementen voor volgend seizoen afgerond. Dan wordt ook besloten of de Formule 1-auto’s in 2018 verplicht met extra cockpitbescherming moeten rijden.
De F1 Strategy Group en de Formule 1-commissie hebben besloten dat er in 2018 meer bescherming moet komen rond de cockpit. De halo is voorlopig het enige concept dat hiervoor in aanmerking komt, volgens wedstrijdleider Charlie Whiting. “Het idee ligt nog steeds op de plank. Maar als er na de deadline van 30 april een ander idee opkomt, moeten we kijken hoe we dat aan gaan pakken.”
Dit jaar mag er echter geen gebruik worden gemaakt van de halo tijdens de vrije trainingen. Vorig jaar werd dit wel gedaan om iedereen ervaring op te kunnen laten doen met het rijden met deze bescherming op de cockpit.
Voorafgaand aan dit seizoen heeft de FIA een enquête gehouden onder de coureurs over de invoering van de halo dit jaar. Hieruit bleek dat zeven coureurs tegen de invoering van de cockpitbescherming waren en vijf voor. Vier rijders onthielden zich van stemming. Ook veel teambazen hebben hun bedenkingen bij het systeem.
Gerelateerd nieuws
Honda transparant over nieuwe motorreglement: ‘Alles in overleg met de FIA’
22 januari 2026 18:00 - Nieuws
Audi roept FIA op tot actie tegen vermeende ‘motortruc’: ‘Zouden we nooit accepteren’
21 januari 2026 16:00 - Nieuws
Alex Wurz waarschuwt voor motortrucs: ‘Kunnen het kampioenschap beslissen’
20 januari 2026 08:00 - Nieuws
FIA-steward Liuzzi: ‘McLaren-coureurs zouden eens goed naar Verstappen moeten kijken’
16 januari 2026 12:00 - Nieuws