Hamilton: ‘Test in Bahrein nodig om banden te begrijpen’
Racepictures
Tim Krijgsman
18 april 2017
Mercedes-coureur Lewis Hamilton vindt dat de testdagen in Bahrein deze week dringend nodig zijn om de banden van dit jaar beter te begrijpen. Volgens de Brit haalt het team tot nu toe nog niet het beste uit het Pirelli-rubber.
“We hebben veel werk te doen tijdens de testdagen”, meent Hamilton in Bahrein. “We moeten onze bandenkennis vergroten, zodat we bij de volgende race beter voor de dag kunnen komen. De auto is overduidelijk goed. We moeten alleen leren om onze banden beter te gebruiken tijdens de race, zeker als het warm is.”
Hoewel Mercedes de snelste is in de korte stints tijdens de kwalificatie, is concurrent Ferrari beter in de long runs. Daarnaast wordt de performance van de W08 soms beïnvloed door de lading brandstof aan boord van de auto. Ook dat baart Hamilton zorgen.
“In het begin, als de auto’s helemaal volgeladen zijn met brandstof, is er soms gewoon geen grip en slingert de auto alle kanten op”, verzucht Hamilton. “Als de auto dan tegen het einde van de race lichter wordt, en we met verse banden rijden, is er weer niks aan de hand.”
Hamilton test vandaag (dinsdag) op het Bahrein International Circuit, teamgenoot Valtteri Bottas neemt morgen weer plaats in de auto. Check hier het volledige overzicht van de rijders tijdens de testdagen.
Gerelateerd nieuws
Lewis Hamilton bezorgt Ferrari kippenvel: ‘Emotionele zege’, reageert John Elkann
16 juni 2026 19:00 - Nieuws
Podcast
‘Max Verstappen naast Antonelli? Dat durft Mercedes wel aan’ | Formule 1 Paddockpraat
16 juni 2026 10:42 - Nieuws
Martin Brundle: ‘Lewis Hamilton had geen VSC nodig om te winnen in Barcelona’
16 juni 2026 10:00 - Nieuws
Valtteri Bottas geniet van Ferrari-triomf in Barcelona: ‘Het blijft Lewis Hamilton’
16 juni 2026 07:00 - Nieuws