Vincent Sondermeijer
25 oktober 2015
Nico Rosberg geeft toe dat het uitstapje waardoor hij de overwinning in de Grand Prix van Amerika aan teamgenoot Lewis Hamilton moest laten, zijn eigen schuld was.
“Ik ga er niet vanuit dat er iets met de auto was. Vermoedelijk was het mijn eigen schuld”, zegt Rosberg over de glijpartij in bocht 16, die hem een paar ronden voor de finish terug worp naar de tweede plaats.
De Duitser snapt nog niet helemaal wat er precies gebeurde. “Het voelde een beetje raar, want ik had het nog niet eerder gehad. Ik had te veel wheelspin, terwijl mijn banden nog niet helemaal op temperatuur waren.”
Hamilton agressief
Rosberg verloor direct in de eerste bocht de leiding van de race aan Hamilton. De twee Mercedes-coureurs gaven elkaar geen millimeter ruimte. “Het ging er behoorlijk agressief aan toe”, vindt Rosberg. “We raakten elkaar. Ik zou zeggen dat Lewis tegen mij aan reed, en dat is niet goed. Maar ik heb de beelden niet gezien dus meer kan ik niet zeggen.”
Gerelateerd nieuws
Wat Russell geleerd heeft van Hamilton en Wolff: ‘Winnen komt op de eerste plaats’
23 oktober 2025 15:30 - Nieuws
Wolff strijdvaardig richting Mexico: ‘Het wordt een strijd tot aan de finishvlag in Abu Dhabi’
23 oktober 2025 10:30 - GP Mexico
Vasseur weet wat Ferrari te doen staat: ‘Moeten punten scoren met twee auto’s’
21 oktober 2025 19:00 - Nieuws
Russell ziet hoe Formule 1 een ‘race naar bocht 1’ is geworden: ‘Banden zijn te goed’
21 oktober 2025 15:00 - Nieuws