Ecclestone geeft Ferrari de schuld van dubbelepuntenregel

Volgens Bernie Ecclestone was de dubbelepuntenregel er nooit gekomen als Ferrari beter had gepresteerd de afgelopen jaren. Dit meldt de Londense zakenkrant City A.M.
Bij de introductie van Ecclestone’s idee kwam er veel kritiek op de regel, onder andere van Luca di Montezemolo. De president van Ferrari was niet bepaald enthousiast over het toekennen van dubbele punten en noemde de regel ‘te kunstmatig’
Maar volgens Ecclestone is Montezemolo helemaal niet zo tegen de regel. “We raakten erover aan de praat en ik zei tegen hem: ‘Ik zeg je één ding: het is heel simpel waarom die regel er is. Dat komt omdat jullie geen resultaten boeken. Als je zou doen wat je moet doen, zouden de dubbele punten er nooit zijn gekomen’. Toen zei hij: ‘weet ik, weet ik…’,” vertelt Ecclestone in het artikel van City A.M..
Ferrari lijkt dus wat afgezwakt te zijn in haar standpunt, maar er blijven nog genoeg tegenstanders van de regel over. Red Bull, dat logischerwijs veel te verliezen heeft, mocht het team komend seizoen opnieuw domineren, is een groot struikelblok voor Ecclestone. Ook Caterham-teambaas Tony Fernandes is tegen de regel en noemde het ‘een schijnoplossing’. Daardoor blijft de kans klein dat het Ecclestone lukt om zijn originele plan – dubbele punten in de laatste drie races – door te drukken
Gerelateerd nieuws

Hamilton spreekt zich uit over Gaza: ‘We kunnen niet blijven toekijken’
17 september 2025 17:30 - Nieuws

Hadjar wil graag de teamgenoot van Verstappen worden: ‘Al maakt het me ook bang’
17 september 2025 16:00 - Nieuws

Briatore voorspelt voor Hamilton: ‘Hij zal dan weer voor zeges vechten’
17 september 2025 15:00 - Nieuws

Ferrari mikt op ‘sterk resultaat’ in Bakoe: ‘Circuit levert vaak onvoorspelbare races op’
17 september 2025 14:00 - GP Azerbeidzjan