Pirelli heeft in een verklaring laten weten dat Mercedes absoluut geen bandenvoordeel voor dit jaar heeft. Na de test in Barcelona, waarin Mercedes in de huidige auto, nieuwe banden testte, werd door enkele andere teams gesproken van competitievervalsing.
“De banden die werden gebruikt waren experimenteel en niet bedoeld voor dit jaar”, luidt het statement van de bandenleverancier. “Mercedes wist niet wat we aan het doen waren en heeft daarom geen enkel voordeel.”
Opvallend is dat Pirelli afstand doet van de gebruikte auto, de huidige bolide van Mercedes. “Welke auto wordt gebruikt, is iets tussen Mercedes en FIA. Wij hebben niet gevraagd om een specifieke auto, dus ook niet om de auto uit 2013. De banden die gebruikt gaan worden in de vrije training in Canada zijn nog nooit door iemand getest. Ook zijn we niet van plan de banden minder te laten slijten. Ze blijven zo veel mogelijk hetzelfde, zodat er niemand wordt benadeeld.”
Gerelateerd nieuws
Toto Wolff houdt slag om de arm over Mercedes-upgrades: ‘Er is meer bewijs nodig’
11 oktober 2026 10:00 - Nieuws
George Russell steekt hand in eigen boezem: ‘Een hele slechte dag door mijn eigen fout’
10 oktober 2026 18:27 - Nieuws
George Russell betreurt ‘stomme fout’ in sprintrace Singapore: ‘Te veel zelfvertrouwen’
10 oktober 2026 12:45 - Nieuws
Video
VIDEO: Einde sprintrace voor George Russell: Brit spint in de barrières op natte Marina Bay Street Circuit
10 oktober 2026 11:40 - Nieuws