Fernando Alonso maakt zich geen zorgen over zijn titelkansen nadat hij in Maleisië geen punten scoorde. “In een seizoen valt iedereen wel een paar keer uit”, aldus de Ferrari-coureur.
Alonso beschadigde in Maleisië zijn voorvleugel nadat hij tegen Sebastian Vettel aanreed. Ondanks de scheefhangende vleugel riep Ferrari hem niet binnen in de hoop de vleugelwissel gelijktijdig met de eerste bandenstop te kunnen uitvoeren. Bij het aanremmen voor de eerste bocht klapte de vleugel echter onder de auto en schoof Alonso rechtdoor de grindbak in.
“De schade was toen al gedaan”, zegt Alonso er nu over. “De touche was spijtig, maar voor het resultaat maakte het niet zo veel uit of ik nu wel of niet de pits was ingereden na de eerste ronde. We zullen nu wel wat voorzichtiger zijn en wat meer marge inbouwen en hopelijk gebeurt het dan niet opnieuw.”
Toch is er volgens Alonso nog niets verloren. “Elke coureur heeft in een seizoen wel twee of drie uitvalbeurten”, stelt de Spanjaard. “Maar natuurlijk hoop ik dat mijn portie nu heb gehad. Nu is het zaak om verder maximaal te scoren en te profiteren wanneer onze rivalen een steek laten vallen.”
Gerelateerd nieuws
Oliver Bearman is voor nu toegewijd aan Haas, maar: ‘Ferrari blijft mijn ultieme doel’
23 oktober 2026 17:30 - Nieuws
Charles Leclerc veegt Ferrari-claim van Isack Hadjar van tafel: ‘Daar heeft hij geen idee van’
23 oktober 2026 12:00 - Nieuws
Charles Leclerc maakt zich zorgen: ‘Intrinsieke snelheid van de SF-26 schiet tekort’
22 oktober 2026 15:00 - Nieuws
Ook Ferrari brengt speciale livery mee naar Austin, stelt ontwerpproces van F1-auto centraal
22 oktober 2026 11:00 - Nieuws