Formule1
Jan van der Burgt
20 september 2012
McLaren heeft weten te achterhalen waarom Jenson Button de eindstreep niet haalde in Monza. Het team garandeert dan ook dat het niet weer zal gebeuren.
Na zijn dominante overwinning in Spa, moest Jenson Button zijn bolide in Monza al na 32 ronden naast de baan zetten. Daarmee zijn de kansen op de wereldtitel normaal gesproken verkeken. Het team had lange tijd moeite om de reden van zijn uitvallen vast te stellen.
Technisch directeur Paddy Low maakte woensdag echter bekend dat het uitvallen te maken had met een defecte benzinepomp. Hij voegde daar direct aan toe dat nu het team het probleem heeft onderkend, het niet opnieuw de kop op zal steken.
“Het was niet makkelijk om de vinger op de zere plek te leggen en we hebben het probleem ook nog nooit eerder gezien”, aldus Lowe. “Het was teleurstellend om te zien hoe de auto langzaam tot stilstand kwam, maar nu weten we in ieder geval waarom dat gebeurde. Het probleem had iets te maken met de benzinepomp. We hebben er voor gezorgd dat het ons tijdens de resterende races niet opnieuw zal hinderen.”
De achterstand van Jenson Button op kampioenschapsleider Fernando Alonso bedraagt 78 punten.
Gerelateerd nieuws
Lando Norris slaat alarm na eerste tests voor GP Azerbeidzjan: ‘McLaren loopt mijlenver achter’
25 september 2026 10:00 - Nieuws
Lando Norris blikt terug op zijn McLaren-jaren tot nu toe: ‘In het begin was ik zo overweldigd’
23 september 2026 08:00 - Nieuws
McLaren neemt upgrades mee naar GP Azerbeidzjan, ‘H-Wing’ keert terug
22 september 2026 14:00 - Nieuws
Lando Norris over ‘unieke’ McLaren-eigenschappen: ‘Iedereen vindt de auto vreemd rijden’
22 september 2026 11:00 - Nieuws