Formule1
Eelco den Boer
27 augustus 2012
Het zijn drukke tijden op de motorenafdeling van Ferrari. Tussen de werkzaamheden voor het lopende en komende seizoen door, wordt de nieuwe krachtbron voor 2014 en verder ontwikkeld.
“Het is een uitdagende periode voor ons”, zegt Luca Marmorini, chef van de motorenafdeling. “De rest van dit seizoen is erg belangrijk, dus we blijven de huidige motor optimaliseren. En 2013 is dan wel een overbruggingsjaar, er komt nog altijd veel werk bij kijken.”
“In de tussentijd bereiden we ons voor op de komst van de V6-turbomotoren”, vervolgt Marmorini. “Het eerste exemplaar ligt nu op de testbank. Het is een interessant project.”
Naast Ferrari zijn ook Renault en Mercedes al druk aan het testen met de nieuwe motoren, die in 2014 worden geïntroduceerd. Het project van PURE werd onlangs stilgelegd en het is nog niet zeker of de werkzaamheden worden hervat. Ook van Cosworth is nog niet duidelijk of het na 2013 teams van motoren zal voorzien.
Gerelateerd nieuws
Leclerc ziet probleem bij Ferrari de kop opsteken: ‘Is al zo sinds mijn debuut’
22 november 2025 15:00 - GP Las Vegas
Hamilton bereikt volgend dieptepunt in kwalificatie Las Vegas: ‘Slechtste dag ooit’
22 november 2025 09:30 - GP Las Vegas
Cadillac benadrukt belang Ferrari-tests, stoomt personeel klaar voor F1-debuut
22 november 2025 08:00 - Nieuws
Hamilton verdedigt werkethiek na kritiek Elkann: ‘Ik denk zelfs aan racen terwijl ik slaap’
20 november 2025 14:00 - GP Las Vegas