Formule1
	
        
        
                    
        
        
                                                
                            Daan de Geus
                            
                    6 april 2012
                                        
    
    
            
                        
    
    
    
            Lewis Hamilton vertrekt richting China met de zege als doel. Nadat hij de eerste twee wedstrijden wel vanaf pole mocht beginnen maar niet wist te winnen, vindt hij het hoog tijd nu wel te triomferen.
        
    
    
            
        
                    
    
    
             
        
    
    
            
        
    
                    
    
            “Ik zou liegen als ik zou zeggen dat het me niet stoort dat ik er niet in ben geslaagd mijn polepositions te verzilveren”, geeft de McLaren-coureur toe, waarna hij verklaart dat dit volgens hem vooral aan pech te wijten valt: “Dus ik til er ook weer niet al te zwaar aan”, zegt hij. “Vroeger of later valt het namelijk wel op zijn plaats voor mij.”
        
    
    
            
        
    
    
             
        
    
    
            
        
    
    
            Dat gezegd hebbende, hoopt Hamilton uiteraard dat dit liever vroeger dan later gebeurt en als het even kan zelfs al in China: “Ik heb namelijk de intentie om de race aldaar te winnen”, zegt de coureur die vertrouwen put uit eerdere sterke optredens op het Shanghai International Circuit: “Hoewel ik er één keer een dramatische race heb gereden, heb ik er ook twee keer gewonnen”, verwijst hij in chronologische volgorde naar de edities van 2007, 2008 en 2011.
        
    
    
            
        
    
    
             
        
    
    
            
        
    
    
            Mocht de zege er echter toch niet inzitten, dan weet de Engelsman ook wat hem in zo’n situatie te doen staat: “Gewoon zo veel mogelijk punten scoren, want ik realiseer me dat het voor het kampioenschap belangrijk is om race na race zo goed mogelijk te presteren. Met alleen af en toe een uitschieter kom je er niet.”
        
    
    
            
        
    
    
             
        
    
    
            
        
    
    
            Teamgenoot Jenson Button is minder concreet in zijn vooruitblik op de Chinese Grand Prix en houdt vooral alle opties open. “Het wordt, ongeacht wat er gebeurt, een interessant weekend. Er zijn op het circuit in Sjanghai – dat uit zowel lange rechte stukken als langzame bochten bestaat – immers veel dingen die je qua afstelling kan doen en het weer en de bandenslijtage zijn er ook altijd vraagtekens.”
        
    
    
            
                    
                
            
            
            Gerelateerd nieuws
            Tape-gate krijgt een staartje? ‘Red Bull en McLaren gaan meer spelletjes spelen’
04 november 2025 10:30 - Nieuws
            Häkkinen vertrouwt op goede afloop van ‘nachtmerrie’ bij McLaren: ‘Prachtig team’
03 november 2025 19:00 - Nieuws
            
            Vasseur verlekkert zich aan driestrijd voor de titel: ‘Goed voor de show’
02 november 2025 13:00 - Nieuws