Formule1
Bouke van den Berg
24 september 2011
Hij hoefde in de tweede en derde kwalificatie niet eens tot het uiterste te gaan om opnieuw de pole te pakken. Sebastian Vettel is ook in Singapore een klasse apart en spreekt van een perfecte kwalificatie.
Maar, zo geeft hij zelf toe, dat klopt niet helemaal. “In mijn laatste ronde was ik iets te gretig in de chicane bij bocht tien”, vertelde Vettel in de persconferentie na afloop. “Waarschijnlijk had ik de auto wel heel gehouden, maar ik besloot geen risico te nemen en brak mijn ronde af omdat ik te wijd ging. Het is gemakkelijk om hier je auto te beschadigen.”
Het tekent de volwassenheid van de nog steeds jonge Vettel. Zijn inzicht werd in ieder geval beloond. De tijd die hij vlak daarvoor noteerde bleek ook voldoende te zijn voor de snelste tijd. “Ik was redelijk blij met die ronde. Het circuit werd steeds sneller dus misschien had ik een snellere tijd kunnen klokken.”
“Al met al ben ik heel blij: dit was een perfecte sessie. Het is een leuk circuit dat veel uitdagingen biedt. Er zijn heel veel bochten en het is heel moeilijk om alles in deze lange rondes voor elkaar te krijgen. We hebben veel geleerd van onze fouten van vorig jaar in de kwalificatie en hielden ons hoofd koel. Geweldig dit. Beide auto’s vooraan, maar morgen hebben we een lange race voor de boeg.”
Gerelateerd nieuws
Nieuwe NLS-triomf voor Max Verstappen! Winst op de Nürburgring in aanloop naar 24-uursdebuut
21 maart 2026 16:05 - Nieuws
LIVE: Max Verstappen rijdt eerste stint op de Nürburgring, verliest één plaats in openingsronde
21 maart 2026 12:15 - Nieuws
Max Verstappen kweekt vertrouwen met Nürburgring-pole: ‘Gevoel is goed’
21 maart 2026 10:30 - Nieuws
Video
Nieuwe GT3-zege in de maak? Hier kijk je live naar Max Verstappen op de Nürburgring
21 maart 2026 09:00 - Nieuws