Max Verstappen heeft op zich weinig moeite met het besluit van de Formule 1 om een Grand Prix in Rwanda te organiseren. Dat gaf de Red Bull-coureur aan, kort na de kwalificatie voor de Grand Prix van de Verenigde Staten in Austin. Formule 1 sloot onlangs een tienjarige deal met het Afrikaanse land, dat vanwege de politieke en regionale situatie regelmatig onderwerp van discussie is.

“Maar dat kun je over heel veel landen zeggen”, aldus Verstappen in een sessie met Nederlandse journalisten. De viervoudig wereldkampioen wens zich verder niet bezig te houden met de politieke en maatschappelijke omstandigheden in landen op de F1-kalender.

De komst van de Formule 1 naar Rwanda is om meerdere redenen omstreden. Mensenrechtenorganisaties als Amnesty International en Human Rights Watch beschuldigen het regime van president Paul Kagame van onderdrukking van politieke tegenstanders, censuur en ernstige mensenrechtenschendingen. Daarnaast speelt Rwanda een belangrijke rol in het gewapende conflict in buurland Congo, onder meer door steun aan de rebellenbeweging M23.

Of Verstappen zelf ooit aan de start van een Grand Prix in Rwanda verschijnt, laat hij voorlopig in het midden. “Dat zien we dan wel”, reageerde Verstappen. “Ik ben er al geweest, dus ja, prima.”

Er is nog geen jaartal bekend voor de eerste F1-race in Rwanda, maar dat zal op z’n vroegst in 2030 zijn.

Lees hier alles over de GP Verenigde Staten


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.