Formule1
Eelco den Boer
27 augustus 2011
Mark Webber kon zijn verjaardag niet opluisteren met een poleposition. De Australiër ziet echter voldoende perspectief vanaf de derde startplaats.
De Australiër, die vanmorgen niet alleen een verjaardagstaart mocht aansnijden maar ook een nieuw contract bij Red Bull tekende, is het hele weekend al snel onderweg. In de kwalificatie moest hij echter genoegen nemen met plek drie.
Webber denkt dat hij iets te agressief heeft gereden in het laatste deel van de kwalificatie. “Het zat dicht bij elkaar en ik probeerde waarschijnlijk iets teveel”, zegt hij. “Met deze weersomstandigheden weet je nooit welke ronde ‘hét’ rondje gaat zijn. Net nadat de finishvlag werd gezwaaid, begon het alweer te regenen.”
De derde plaats is volgens Webber zo slecht nog niet. Hij verwijst naar Jenson Button, die ook een goede voorbereiding kende, maar morgen vanaf de dertiende plek moet starten. “We hebben een soepel weekend gekend”, stelt Webber. “Maar je ziet aan Jenson hoe makkelijk je buiten de boot kunt vallen. Ik bevind me in een goede positie om te vechten voor de zege.”
Gerelateerd nieuws
Max Verstappen neemt F1-carrière onder de loep: ‘Soms verbaas ik mezelf’
03 februari 2026 14:30 - Nieuws
Isack Hadjar verklaart kostbare crash in Barcelona: ‘Ik leer elke dag bij’
02 februari 2026 11:00 - Nieuws
Johnny Herbert waarschuwt Red Bull: ‘Zonder topauto kijkt Verstappen verder’
02 februari 2026 10:00 - Nieuws