Formule1
Eelco den Boer
17 april 2011
Interessant. Zo omschrijft Mark Webber zijn Grand Prix van China, waarin hij vanaf de achttiende startplaats naar het podium reed.
Na een desastreuze zaterdag ging het de Australiër op zondag een stuk beter af. Met behulp van een agressieve strategie klom hij op van de achttiende naar de derde plek.
“Ik ben gestart op de harde banden”, legt Webber uit. “Dat is niet de meest begerenswaardige band. Eigenlijk hebben ze niet de eigenschappen van een harde band, zoals duurzaamheid. Dus het was nog best lastig.”
“Het viel dan ook niet mee om posities te winnen. Bovendien gebruikte iedereen zoals verwacht op hetzelfde moment de verstelbare achtervleugel, dus daar viel ook geen voordeel uit te halen.”
Na een ronde of vijftien was Webber dan ook nog altijd vijftiende. “Ik vroeg me toen wel even af wanneer het mijn kant op zou gaan”, vertelt de Red Bull-coureur. “Maar op een bepaald moment voelde ik me op mijn gemak in de auto en kon ik me dankzij de verse banden die ik nog over had na de kwalificatie een weg naar voren banen.”
Gerelateerd nieuws
Trots overheerst bij Mekies na testdagen Barcelona: ‘Max gaf zeer waardevolle feedback’
31 januari 2026 10:30 - Nieuws
Barcelona F1-test | Productieve slotdag voor Verstappen, Hamilton snelste
30 januari 2026 18:00 - Nieuws
Red Bull herstelt schade na crash Hadjar, Verstappen werkt laatste testdag af
30 januari 2026 10:00 - Nieuws
Ford blij met Mekies als Red Bull-teambaas: ‘Zijn technische achtergrond helpt enorm’
30 januari 2026 08:00 - Nieuws