Het hoge woord is eruit: Renault rijdt tijdens het eerste Grand Prix-weekend van het seizoen met een werkend KERS-systeem aan boord van haar R29. ,,Ik weet zeker dat wij KERS zullen gebruiken in Melbourne”, bevestigt Pat Symonds.De Executive Director of Engineering meent dat haar KERS-variant betrouwbaar genoeg is en Renault bovendien zó veel voordeel oplevert, dat het een uitgemaakte beslissing is om het systeem in Australië te gebruiken.

,,Voor Kerstmis schatte ik de kans hierop een stuk kleiner in, maar in de tussentijd is er keihard gewerkt om het voor elkaar te krijgen en het is ons gelukt. De grootste problemen waren vrij snel opgelost”, vertelt Symonds aan GP Week.

,,Daarom ben ik er zeker van dat we met KERS aan het seizoen zullen beginnen. Vooral ook omdat voor ons de positieve effecten groter zijn dan de negatieve”, vervolgt Symonds. ,,Ik denk dat alle werknemers van Renault dit als een compliment mogen beschouwen.”

Symonds is sowieso in een goede bui, want hij heeft er alle vertrouwen in dat Renault zich kan mengen in de titelstrijd. ,,Dat lijkt me een zeer realistische uitspraak. De laatste tests loopt het namelijk erg lekker. Ik ben ervan overtuigd dat we gaan strijden om overwinningen. Net als Fernando Alonso trouwens.”

KVN