Nick Heidfeld verwacht dat inhalen dit seizoen makkelijker wordt door de nieuwe aerodynamicaregels. De BMW Sauber-coureur zegt dit nadat hij bij tests in Bahrein andere auto’s achtervolgde en zodoende de verbetering ten opzichte van 2008 vaststelde.Op zijn eigen website laat Heidfeld weten dat hij positief is over de nieuwe aerodynamicaregels, die sinds 1983 niet meer zo drastisch aangepast zijn.

,,Eindelijk had ik de kans om een andere auto te achtervolgen en ik heb de indruk gekregen dat het makkelijker is om je voorganger te benaderen. Precies zoals we hadden gehoopt”, legt Heidfeld uit.

,,Dit zou het inhalen een stuk makkelijker moeten maken. Ik hoop dat deze gedachte over een paar weken wordt bevestigd”, aldus de Duitser.

Heidfeld voegde daaraan toe dat het testen door de nieuwe regels ook eens stuk leuker is geworden. ,,Er zijn een heleboel nieuwe ontwikkelingen die we onder de knie moeten krijgen en ik leer veel over de nieuwe onderdelen”, zegt de coureur.

,,Ik moet mijn rijstijl aanpassen. Dat gebeurt deels door middel van experimenteren, maar veel gaat ook automatisch. Er is altijd nieuw, verborgen potentieel te vinden en dat is wat het testen zo leuk maakt. Ik verheug mij nu al op de tests in Jerez in maart.”

De vierdaagse test op Jerez start op 1 maart.

LP