De FIA zal Nigel Stepney en Mike Coughlan niet meer dwarszitten, heeft Max Mosley gezegd. Na het spionageschandaal in 2007 legde de FIA de heren beperkingen op, maar die zijn volgens Mosley nu niet meer relevant.Rond Stepney en Coughlan ontspon zich in 2007 het spionageschandaal tussen Ferrari en McLaren. Stepney had stapels informatie over Ferrari doorgespeeld aan Coughlan, in dienst bij McLaren. De zaak kwam uit, McLaren kreeg 100 miljoen dollar straf en verloor haar punten in het constructeurskampioenschap.

Onlangs bleek dat de beide topteams weer goed door één deur kunnen. Sterker nog, ze werken nauw samen nu er veel moet gebeuren om de Formule 1 door de economische storm door te loodsen. Volgens de advocaat van één van beide betrokkenen is het daarom onnodig om de beperkingen die de FIA Coughlan en Stepney oplegde te handhaven. De FIA had haar leden geadviseerd tot juli 2009 voorzichtig te zijn om met de mannen samen te werken.

Mee eens, zegt Mosley tegen Autosport. Hij heeft de beperkingen dan ook opgeheven. ,,Uiteindelijk speelden zij slechts een heel kleine rol. Als het hele verhaal uit zou komen, zou blijken dat zij kleine spelers waren en dat andere mensen géén kleine spelers waren. Maar het hele verhaal zal waarschijnlijk nooit uitkomen.”

Mosley blijft er verder bij dat McLaren gematst is met de straf die het opgelegd kreeg. Uitsluiting van het kampioenschap was beter geweest, maar daar was geen meerderheid voor, meent de FIA-baas.

,,Je hebt al de technische informatie van een van de andere teams op onrechtmatige wijze verkregen – dan lig je uit het kampioenschap. Als we dat gedaan hadden, had het McLaren veel meer dan 100 miljoen dollar gekost. Misschien dat ze dan nu helemaal niet meer meededen.”

JK