‘ING moet sponsoring voortzetten’
Onlangs maakte bankverzekeraar ING bekend dat het zijn sponsorbudget voor het Renault Formule 1-team aanzienlijk verlaagt. Onverstandig, vindt ING-adviseur Mick de Haas.De Nederlandse marketeer Mick de Haas is als adviseur verbonden aan ING. Hij bracht eind 2006 het contact tussen Renault en ING tot stand. In een interview met De Volkskrant noemt De Haas het onverstandig dat ING de geldkraan dichtdraait. ,,Nu moeten ze de aandacht proberen vast te houden.”
Volgens de Haas is het van belang om juist in tijd van financiële nood te blijven sponsoren. ,,In drie jaar tijd heeft ING zijn naamsbekendheid internationaal vergroot. Maar je moet wel de aandacht van de klant vasthouden. Coca-Cola blijft het WK voetbal sponsoren, terwijl iedereen in de wereld dat merk allang kent.”
Volgens De Haas gebeurt het te vaak dat bedrijven vluchtige sponsordeals sluiten die niemand begrijpt. ,,Denk aan ABN AMRO, dat vijf jaar geleden voor 20 miljoen euro in de Volvo Ocean Race stapte. Die race paste prima bij het imago van de bank, maar de deal werd gesloten omdat iemand uit de raad van bestuur bij ABN AMRO het wel wat leek. Toen hij uit de raad verdween, stopte ook de sponsoring.”
De Haas erkent dat de budgetten in de Formule 1 hem verbazen. ,,Waarom werken raceteams met budgetten van 400 miljoen euro per jaar? Omdat bedrijven het betalen. Maar met een nulletje minder kun je die auto’s ook wel laten rijden.”
MB