Ferrari heeft zichzelf voorgenomen om de gemaakte fouten die ervoor zorgden dat Felipe Massa in 2008 de titel verspeelde niet te herhalen. Vandaar dat het team met een nieuw en verbeterd pitstoplicht op de proppen komt.Tijdens de Grand Prix van Singapore ging het helemaal mis tijdens een pitstop van Massa. Omdat de safetycar op dat moment op de baan was, schakelde het team al over naar manuele bediening. Toch ging het alsnog fout.

Massa reed weg terwijl de benzineslang nog aan zijn Ferrari was gekoppeld. Gevolg was dat een groepje monteurs naar de andere kant van de pitstraat moest rennen voordat hij zijn weg weer kon vervolgen.

Achteraf kan worden gesteld dat de Braziliaan op dat moment het WK heeft verloren. Massa verspeelde een zekere podiumplek en kwam uiteindelijk één punt tekort. Ferrari bleef direct na de race bij haar standpunt dat het systeem beter was dan de lollipop-man, maar die keerde toch terug omdat het team koos voor rust en zekerheid.

In 2009 gaat de Scuderia het opnieuw proberen. Procedures zijn veranderd en de software is aangepast en daarmee moeten alle problemen tot het verleden behoren. ,,Het zal niet meer gebeuren dat de auto wegrijdt met benzineslang en al”, belooft teammanager Luca Baldisserri in La Stampa.

Ferrari is – voor alle zekerheid – wel van plan om ook het verbeterde systeem uitgebreid te testen voor de start van het seizoen.

KVN