Fernando Alonso heeft vroeg in 2009 een angstig moment gekend. De Spanjaard was zondagavond betrokken bij een vliegtuig-incident op de terugweg van Kenia naar Europa. Een van de vleugels van zijn toestel raakte een klein gebouw tijdens het opstijgen.Alonso en zijn familie waren in Kenia om daar op een door Flavio Briatore georganiseerd feest het nieuwe jaar in te luiden. Briatore is de teambaas van Alonso.

Geen van Alonso’s naasten raakten gewond omdat de piloot het vliegtuig snel aan de grond wist te zetten.

Een woordvoerster van Renault bevestigt het nieuws tegenover FORMULE 1 RaceReport.

,,Het klopt dat Fernando bij het incident betrokken was”, zegt ze. ,,Het vliegtuig raakte beschadigd omdat er tijdens het opstijgen een klein gebouw werd geraakt.”

De zegsvrouw vervolgt: ,,Gevolg hiervan is dat Fernando zijn terugkeer naar Europa heeft moeten uitstellen. Maar, gelukkig is iedereen in orde. Dat is het belangrijkste. Het is de bedoeling dat hij vandaag alsnog terugkeert naar Europa.”

KVN