‘Banco Santander vanaf 2010 sponsor Ferrari’
Het gerucht gaat al enige tijd en het lijkt erop dat het nu is bevestigd: Banco Santander verhuist na seizoen 2009 van McLaren naar Ferrari. Dat heeft de topman van de bank, Emilio Botin, openlijk toegegeven.Banco Santander sponsort McLaren sinds Fernando Alonso in 2007 voor de Britse renstal ging rijden. Dat werd geen succes en de Spanjaard is inmiddels terug bij Renault. Sindsdien is de relatie met McLaren bekoeld.
Naar verluidt onderzocht de bank twaalf maanden terug al of het contract – waarin een ontbindende clausule zou zijn opgenomen – opgezegd kon worden. Toch werd besloten nog twee seizoenen door te gaan.
Maar na die twee jaar, waarvan 2009 het laatste seizoen is, wordt de overeenkomst met McLaren niet meer verlengd. In plaats daarvan gaat de firma een verdrag aan met Ferrari. ,,Klopt”, zegt Botin in de Spaanse krant Diario AS. ,,Vanaf 2010 sponsoren wij Ferrari.”
Botin droomt alvast hardop van een Ferrari-bolide met zijn logo erop en Alonso erin. ,,Alonso is de beste coureur ter wereld en we zouden dolgraag opnieuw een samenwerking met hem aangaan, maar dat hangt niet alleen van ons af.”
Opmerkelijk aan dit hele verhaal: Alonso verlengde onlangs zijn contract bij Renault tot eind 2010 terwijl Ferrari eerder al had aangekondigd het verdrag van Raikkonen open te hebben gebroken tot hetzelfde tijdstip.
KVN