Waarschijnlijk rijdt er in 2009 sowieso een Braziliaan voor Renault. Maar of dat Nelson Piquet junior of Lucas di Grassi zal zijn, is nog niet duidelijk. Di Grassi denkt in ieder geval dat hij een goede kans maakt op het racestoeltje.
Piquet is alles behalve zeker van zijn positie bij Renault. De debutant wist zich echter redelijk te herstellen in de slotfase van het seizoen en belangrijke punten te scoren, maar het is nog maar de vraag of het voldoende zal zijn voor een contractverlenging.

Lucas di Grassi staat immers de popelen om de plaats van zijn landgenoot in te nemen. En zijn CV van 2008 ziet er een stuk aantrekkelijker uit. De testrijder van Renault werd halverwege dit seizoen in een GP2-auto gezet en reed prompt het hele veld naar huis. Het missen van de eerste seizoenshelft weerhield Di Grassi ervan om er met de titel vandoor te gaan.

Het bracht de coureur echter wel de spotlights die hij nodig had om zijn positie binnen Renault te verstevigen. En nu wil Di Grassi naar het hoogste niveau: racecoureur worden. ,,Wat ik wil is een stapje hogerop in mijn carriere en een officiele Formule 1-coureur worden. Er bestaat een goede kans dat ik volgend jaar in de Formule 1 zit”, liet Di Grassi in Brazilie aan persbureau Reuters weten.

,,Mijn eerste optie is Renault, omdat zij in mijn carriere geinvesteerd hebben. Maar ik zou ook gelukkig zijn bij een ander team”, aldus Di Grassi. De Braziliaan voegde daaraan toe dat het aan Renault is om hem toestemming te geven om met andere teams te gaan praten.

Di Grassi: ,,Het is aan Renault. Zij hebben de mogelijkheid om mijn contract te verlengen, dus ik wacht op hun beslissing. Of het wordt Renault, of ik krijg toestemming om met andere teams in gesprek te gaan.”

LP