Als Lewis Hamilton iets kon gebruiken om de aandacht van allerlei randzaken af te leiden en het weer over racen te hebben, dan was het een zege in China. Zo gezegd, zo gedaan. Met groot gemak zelfs.Een perfecter weekend had de coureur van McLaren zich niet kunnen wensen. Hij was het hele weekend de snelste, trainde pole en boekte een vrij simpele overwinning. Ferrari kon slechts ademloos toekijken.

Met zijn zege vergrootte Hamilton zijn voorsprong in het WK tot zeven punten ten opzichte van Felipe Massa, die zijn kansen op de titel aanzienlijk zag afnemen. Een vijfde plek in Brazilië en de titel is binnen.

,,Vanaf mijn tweede pitstop was ik in feite aan het cruisen. Eigenlijk waren we drukker om de banden en de motor te sparen en reden we rustig aan naar de finish”, legt Hamilton uit hoe hij zijn race in Sjanghai zag.

,,Ik wist dat ik een ruime voorsprong had op de Ferrari’s en dat Felipe de tweede plaats zou overnemen van Kimi Raikkonen. Dat was onvermijdelijk. En ook volkomen logisch. Ik moest gewoon rustig blijven en mijn ding doen. Echt zwaar heb ik het eigenlijk geen moment gehad.”

Dat is het voordeel als je vooraan rijdt, legt de McLaren-coureur uit. ,,Het ging allemaal zó makkelijk dat je er naarmate de race vordert in feite alleen nog maar voor hoeft te zorgen dat je geconcentreerd blijft rijden.”

Hoewel de Brit de wereldtitel al met één hand beet heeft, loopt hij zelf nog niet op de feiten vooruit. ,,Het voelt helemaal niet alsof het WK binnen is, eerlijk gezegd. Ik heb er ook nog helemaal niet aan gedacht”, verklaart Hamilton. ,,Tenminste, ik denk er wel aan, maar het was vooral nodig om ons werk goed te doen. Ik ben slechts een stapje dichterbij aangezien er nog een zware race in Brazilië wacht.”

Net als twaalf maanden geleden reist Hamilton met een voorsprong van zeven punten af richting Interlagos. Verschil is dat zijn uitdager niet Raikkonen, maar Massa heet en dat Fernando Alonso niet langer voor McLaren maar voor Renault rijdt. Plus dat Hamilton in China tien punten heeft gewonnen in plaats van verloren.

,,Dat verandert de zaak wel een beetje, ja”, vindt hij. ,,Als je hebt gewonnen, begin je toch met een ander gevoel aan de volgende race. Bovendien wisten we dat Ferrari erg sterk voor de dag zou komen en wij een zwaar weekend tegemoet gingen. Dit keer komen we beter uit de verf, die voorspelling durf ik wel aan.”

KVN