Aan de intenties van beide partijen zal het niet liggen en als de laatste details afgerond worden, bevestigt Force India binnenkort officieel dat Giancarlo Fisichella ook in 2009 voor het team rijdt. Die verwachting spreekt Fisichella zelf uit in Monza.Force India wierp zich de afgelopen winter op als reddingsboei voor de 35-jarige Italiaan. Fisichella’s carrière was na een derde teleurstellend seizoen op rij bij Renault op dood spoor geraakt. Achter het stuur van de VJM01 heeft hij zijn geschonden blazoen weer een beetje kunnen oppoetsen.

In ieder geval genoeg om serieus met Force India te onderhandelen over verlenging van zijn contract. Een overeenkomst lijkt aanstaande. ,,Zeker weten”, luidt het duidelijke antwoord van Fisichella op de vraag of hij bij zijn huidige werkgever blijft. ,,Kwestie van een paar kleine dingetjes uitwerken.”

Fisichella hoopt wel dat Force India in 2009 een beter seizoen draait dan in de huidige jaargang. De Romein heeft nog altijd geen punt gescoord en zal daar op eigen kracht ook niet meer in slagen. Daarvoor is de bolide simpelweg te langzaam.

,,De resultaten zijn dan misschien niet zo goed als gehoopt, de sfeer binnen het team is prima. Met z’n allen leggen we de lat telkens een stukje hoger en we merken dat er vooruitgang wordt geboekt”, houdt Fisichella de moed erin. ,,Omgekeerd is het team weer blij met mij dus we zullen onze samenwerking zeker voortzetten.”

KVN