Hamilton meer dan tevreden met tweede plek
Een gevecht om de koppositie in een droge race waarin ook echt werd ingehaald, hoelang was dat wel niet geleden? Lewis Hamilton deed het. Toch was het niet genoeg voor de winst. ,,Tweede is prima.”Dat het niet genoeg was om te winnen in Turkije had mede te maken met Hamiltons strategie. Hoewel hij zich door een driestopper kon mengen in de strijd om de overwinning, was dat besluit door nood ingegeven.
McLaren had al vóór de race in de gaten dat een 'normale' strategie problemen met de banden zou kunnen veroorzaken. Net als vorig jaar, toen Hamilton kampte met een lekke band en waardevolle punten verloor.
Nu loopt hij juist twee belangrijke punten in op WK-leider Kimi Raikkonen. Hamilton: ,,Tweede worden vind ik echt een prima resultaat. Vooraf hadden we verwacht dat Ferrari te snel zou zijn, maar alles viel goed.”
,,De balans van de auto was in orde en op harde banden kon ik Felipe (Massa, red.) vrij eenvoudig bijhouden. Later slaagde ik er zelfs in hem voorbij te rijden. Ik kon blijven pushen. Later op de zachte band kon ik dat niet, dus we hebben duidelijk de juiste keuze gemaakt.”
Hadden Hamilton en McLaren dat niet gedaan, dan was hij vroeg of laat in de problemen gekomen. ,,Bridgestone maakte zich zorgen, daarom besloten we voor drie pitstops te kiezen”, vertelt Hamilton naderhand. ,,Daardoor was onze uitgangspositie eigenlijk een stuk minder goed.”
,,Als je op problemen stuit kun je er alleen maar voor zorgen dat je er zo goed mogelijk mee omgaat. Dat is precies wat ik en het team hebben gedaan. Dus ik moet het team bedanken.”
KVN