Het ene moment lijkt Super Aguri gered, het andere moment is de toekomst van het Japanse team weer onzeker. Zoals nu het geval is, want de trucks van het team zijn toegang tot de paddock in Turkije geweigerd.Volgens Britse media heeft Formula One Management (FOM) haar personeel de opdracht gegeven Super Aguri de toegang tot de paddock te ontzeggen. Er wordt gemeld dat Nick Fry heeft gezegd dat het team in Turkije niet racet.

In hoeverre die informatie klopt, is tot nu toe onduidelijk. Wel is bekend dat Fry twijfelt of Super Aguri zich kan vastklampen aan de reddingsboei die de Weigl Groep vlak voor dit weekend heeft uitgegooid.

,,Ik vind het onwaarschijnlijk dat een bedrijf zo groot (Fry bedoelt: zo klein, red.) als Weigl ertoe in staat is een competitief Formule 1-team te ondersteunen. Tenzij men natuurlijk de steun heeft van partners en sponsors. Maar daar weten wij niets van”, vertelde Fry eerder tegenover Reuters.

Uiteraard denkt de Weigl Groep daar heel anders over, zoals blijkt uit een op de website van de firma gepubliceerd vragenvuur met CEO Franz-Josef Weigl. ,,Het aanbod van de Weigl Group wordt gesteund door een aantal financiële partners.”

Weigl zegt niet alleen aan de korte, maar ook aan de lange termijn van het team te denken. ,,We schieten er niets mee op om het team alleen uitstel van executie te verlenen. Wij willen dat Super Aguri, met onze steun, een toekomst kan opbouwen.”

,,We hopen dat Honda's wijze mannen dit ook beseffen”, besluit Weigl. Teambaas Aguri Suzuki had eerder al soortgelijke woorden gesproken: ,,Ik hoop dat alle partijen inzien dat de Weigl Groep een realistisch aanbod doet.”

Ondertussen zou Suzuki volgens ITV proberen de vergadering waarin wordt beslist over de toekomst van het team te vervroegen naar maandag. Of dat gaat lukken is nog onbekend. Mogelijk schuilt daarin ook de reden dat de trucks van Super Aguri zijn geweigerd.

Het zou voor moederconcern Honda slechte publiciteit zijn als de vrachtwagens onder toeziend oog van de pers, die de Formule 1 over de hele wereld volgt, donderdag of vrijdag alsnog zouden moeten vertrekken. Dat overkwam het later door Honda overgenomen BAR al eens vanwege een opgelegde schorsing.

De komende dagen volgt er ongetwijfeld meer nieuws over de situatie rond Super Aguri.

KVN