A1GP: Groot-Brittannië en India starten van p
Robbie Kerr en Narain Karthikeyan hebben pole-position getraind voor de A1 Grand Prix-races in Brands Hatch. Kerr mag vooraan starten in de sprintrace, Karthikeyan in de hoofdrace. Team Nederland viel tegen.Kerr reed een rondetijd van 1:14.424 en beleefde in de slotfase nog enige spannende momenten toen Jonathan Summerton aan zijn run bezig was. De Amerikaan benaderde Kerrs tijd tot op twee duizendsten.
Kampioenschapsleider Neel Jani eindigde op ruim drie tienden als derde, voor Adam Carroll en Narain Karthikeyan. Jonny Reid, de enig overgebleven concurrent van Jani om de titel, kwam niet verder dan de tiende tijd.
Voormalig Formule 1-coureur Karthikeyan start vooraan in de hoofdrace. Hij schreef geschiedenis door in een spannende kwalificatie de eerste pole voor Team India in de wacht te slepen. Lokale held Kerr werd dit keer tweede.
Team Zwitserland eindigde opnieuw op de derde plek, gevolgd door Adam Carroll en Michael Ammermüller. 'Kiwi' Reid stelde opnieuw teleur: zestiende. En dat terwijl Jani in de sprint- dan wel de hoofdrace maar drie punten (de zevende positie) hoeft te scoren om zich te verzekeren van de titel.
Jeroen Bleekemolen en Team Nederland kwamen in het hele verhaal niet voor. Na het desastreus verlopen weekend in China is de bolide voorzien van een nieuwe motor en versnellingsbak, maar veel verbetering bracht het niet: tiende en elfde op bijna een seconde.
KVN