De la Rosa: ‘Slicks werken nog niet optimaal&
Pedro de la Rosa maakt zich zorgen over het verbod op bandenwarmers, dat mogelijk samenhangt met de terugkeer van slicks in 2009. Hij bespeurt verbetering, maar is nog niet helemaal tevreden.Het is nog enigszins onduidelijk, maar dat de slicks volgend jaar terugkeren staat zo goed als vast. Ook over een verbod op bandenwarmers wordt gesproken. Dat zou eigenlijk dit jaar al moeten gelden, maar dat werd weer teruggedraaid.
Om optimaal voorbereid aan de start te staan in 2009 zijn Bridgestone en de teams al volop aan het rijden op profielloze banden. De renstallen maken van de gelegenheid gebruik om ook vast in de 2009-configuratie, dus met minder downforce, te testen.
Speciaal voor deze test heeft Bridgestone de slicks aangepast omdat verschillende coureurs niet te spreken waren over het rijgedrag van de auto op koude banden. Dat zou te gevaarlijk zijn. Na een dag testen in Barcelona vindt De la Rosa dat er vooruitgang is geboekt, maar tevreden is hij nog niet.
,,Bridgestone werkt eraan de banden te laten werken op lage temperatuur, want in theorie worden de bandenwarmers na dit seizoen verboden”, zegt de testcoureur van McLaren. ,,In Jerez hebben we daar van de winter veel problemen mee gehad, maar nu gaat het iets beter. Omdat Bridgestone er op heeft ingespeeld.”
Volgens de Spaanse coureur is het probleem vooral dat coureurs hun eerste ronde na een pitstop erg langzaam moeten rijden omdat de banden tijd nodig hebben om op te warmen. De la Rosa meent dat dat al snel twee ronden kan duren.
,,In de tussentijd ben je dan net een mobiele chicane”, voert hij als argument aan. ,,Dat is nu eenmaal het probleem van deze regels. Maar, zoals gezegd, Bridgestone heeft zich verbeterd. Alleen zijn we er nog niet.”
Force India's technisch-directeur Mike Gascoyne is een stuk minder kritisch dan De la Rosa. ,,Na de banden even te hebben opgewarmd, werkten ze veel beter dan we hadden verwacht. Over de langere runs gezien slijten ze wel behoorlijk, dus daar zullen we nog aan moeten werken.”
KVN