De eerste pole-position van BMW Sauber komt op naam van Robert Kubica, die Felipe Massa in de slotfase van de kwalificatie verraste door 1:33.096 te klokken. Ook voor de Poolse coureur was het zijn eerste pole.De basis voor zijn goede kwalificatie in Bahrein legde Kubica gisteren. Van het goede werk dat hij en het team met name in de tweede vrije training afleverden, plukte de BMW Sauber-coureur nu de vruchten.

,,Daarna ging het in de eerste twee sessies van de kwalificatie eveneens prima. In de derde sessie reed ik best een aardige ronde en het bleek nog goed genoeg voor pole-position ook”, blijft Kubica na afloop rustig onder alle aandacht.

Kubica omschreef zijn ronde als 'aardig' en niet als goed omdat hij in de middelste sector een fout maakte. Daardoor reed hij in de laatste drie bochten met een vlakke plek op zijn band. ,,In Bocht 9 blokkeerde ik de voorwielen, dus dat was knap lastig. Gelukkig bleef ik foutloos.”

,,De auto trok behoorlijk naar één kant onder het remmen, maar gelukkig was het alsnog goed genoeg voor de snelste tijd. Daar ben ik erg blij mee”, zegt Kubica over zijn primeur. De grote vraag is nu: reed hij met een lichte auto of niet? Kubica: ,,De lange runs van gisteren zagen er goed uit.”

De eerste pole van zowel team als coureur is voorlopig de beloning voor het wegwerken van een achterstand. Omdat de F1.08 een moeilijke start kende tijdens de wintertests liep BMW Sauber achter de feiten aan. Dat is inmiddels niet meer het geval.

,,We hebben de nodige problemen gekend, maar zijn hard blijven werken zonder ons hoofd te laten hangen. Dit bewijst eens te meer dat je nooit moet opgeven. Wie weet waar deze auto nog meer toe in staat is.”

Kubica's teamgenoot Nick Heidfeld kwam niet verder dan de zesde startplek.

KVN