Raikkonen: ‘Domineren is er dit seizoen niet
Na Australië werd Ferrari afgeschreven, na de zege van Kimi Raikkonen in Maleisië werd Ferrari de hemel ingeschreven. De Fin blijft er, zoals altijd, rustig onder. Hij verwacht niet dat hij dit seizoen zal domineren.Als één ding duidelijk is dan is het wel dat de race in Sepang meer representatief is voor de vorm van Ferrari dan die in Melbourne. Als de Ferrari heel blijft tenminste, want de betrouwbaarheid is nog altijd niet honderd procent.
Ook is McLaren waarschijnlijker beter dan de vorm die het in Maleisië etaleerde. Reden genoeg voor Raikkonen om te rekenen op een gevecht dat het hele seizoen zal duren. ,,Het wordt net zo spannend als vorig jaar. Daar ben ik zeker van.”
De Ferrari-coureur weigert dan ook voorbarige conclusies te trekken. ,,Ik hou me nu nog niet bezig met de titel, dat heeft geen zin. Pas over een paar races weten we echt wie sterk is en wie niet. Dan valt ook pas in te schatten wie de grootste concurrent is.”
Of dat nu McLaren of BMW Sauber is, BMW Sauber gaat zeker een rol van betekenis spelen, verwacht Raikkonen. ,,Er is nu sprake van een gevecht tussen drie teams in plaats van twee. BMW Sauber heeft nog niet gewonnen, maar eindigde wel twee keer als tweede.”
,,We mogen dus niet verslappen, want daar profiteert BMW Sauber ongetwijfeld van. Dit seizoen zullen we écht voor ieder puntje moeten vechten”, vervolgt hij.
In Bahrein hoopt Raikkonen meer dan een puntje te scoren; hij wil winnen. Dat is hem trouwens nog nooit gelukt in Bahrein. De laatste drie edities finishte hij als derde, de keer daarvoor viel hij uit. Zijn Mercedes-motor plofte op spectaculaire wijze.
,, Telkens ging er wel iets mis”, verzucht de Finse coureur. ,,Hopelijk lukt het nu wel om een beter resultaat te scoren. Vorig jaar was ik bijvoorbeeld niet helemaal tevreden over de balans van mijn auto, dat moet nu beter gaan.”
,,Het gevoel na de zege Maleisië is goed. Met onze auto zouden we overal moeten kunnen winnen”, besluit Raikkonen. Maar domineren, dat is er dus niet bij.
KVN