Misschien was hij aangestoken door de wilde taxirit van Michael Schumacher in Coburg vorige week. In elk geval is Lewis Hamilton zijn rijbewijs een maand lang kwijt. De Franse politie kon het niet waarderen dat hij met bijna 200 kilometer per uur over de snelweg reed. Hamilton flikte het snelheidskunstje afgelopen zondag, op de snelweg vlakbij het Noord-Franse Laon. Hij reed in een Mercedes, die in beslag genomen werd. Daarnaast kreeg hij een bekeuring van 600 euro voor zijn kiezen. Zijn exacte snelheid was 196 kilometer per uur.

Volgens een woordvoerder van de Franse politie was de vice-wereldkampioen erg beleefd en meewerkend toen hij werd aangehouden.

Het is overigens niet uitzonderlijk dat een Formule 1-coureur zijn rijbevoegdheid tijdelijk verliest. Onder andere Giancarlo Fisichella, Juan-Pablo Montoya, Nelson Piquet senior en Jean Alesi gingen Hamilton voor. Opvallend is dat drie van hen hun straf ook in Frankrijk opliepen.

JK