BMW Sauber ligt volgens teambaas Mario Theissen prima op koers om in 2008 zijn eerste overwinnig te behalen. Dat belooft nog wat, want het team slaagt er consequent in om zijn eigen verwachtingen te overtreffen. In het seizoen 2007 was BMW Sauber het enige team dat het hele seizoen lang nog een beetje in de buurt van Ferrari en McLaren kon blijven. De derde plaats in het constructeurskampioenschap was al een opmerkelijke prestatie, de tweede plaats (dankzij de uitsluiting van McLaren) is nog mooier als je bedenkt dat dit nog maar het tweede seizoen was sinds BMW het team van Peter Sauber overnam.

BMW Sauber-teambaas Mario Theissen heeft altijd realistische prestatieverwachtingen uitgesproken en ook na dit succesvolle seizoen is dat niet anders: ,,Het is een logisch vervolg van onze ontwikkeling als team dat we in 2008 onze eerste overwinning scoren, hoewel ik uiteraard hoop dat het er meer worden”, zei hij onlangs tegen het Zwitserse internetmagazine van Credit Suisse.

Theissen is zo voorzichtig omdat hij weet dat Ferrari en McLaren zijn team dit jaar verreweg de baas waren. ,,Het wordt zwaar om van een van die twee een overwinning af te snoepen”, weet hij. ,,Die twee teams zitten al jaren aan de top, en hun enorme ervaring maakt natuurlijk een groot verschil.”

Bovendien, zo beseft Theissen, heeft BMW Sauber dit jaar relatief weinig druk van de voor het seizoen gedoodverfde concurrentie ondervonden. Teams als Renault, Toyota en Honda presteerden ver onder het niveau dat je van ze mocht verwachten. Die luxe zal BMW Sauber geen tweede keer krijgen. Bovendien kijkt Theissen met argusogen naar de ontwikkelingen bij Williams en Red Bull.

,,Die jongens zitten natuurlijk ook niet stil. Integendeel – ze staan onder enorme druk om het volgend jaar beter te doen. Dat betekent dat wij dat ook zullen moeten doen. We moeten alles op alles blijven zetten om ze voor te blijven.”

Gevraagd of hij zich zorgen maakt over de mogelijkheid dat BMW Sauber volgend jaar net zo’n terugval beleeft als Renault of Honda dit jaar antwoordt Theissen: ,,Jazeker, eerlijk gezegd de hele tijd. In de Formule 1 gaat de weg naar de top vaak relatief langzaam. Maar als het met je team bergaf gaat, dan gaat dat gewoonlijk razendsnel.”

DP