Volgens Rubens Barrichello is de vernieuwde Honda RA107, die gisteren voor het eerst in actie kwam op het circuit van Jerez, verrassend goed.Voor de test sprak Honda-coureur Jenson Button de verwachting uit dat de aangepaste auto hem geen steek verder zou helpen. De Brit zag de modificaties vooral als een experiment voor volgend jaar. Na een dag testen blijkt de auto echter wel degelijk een verbetering, stelt zijn teamgenoot Rubens Barrichello.

,,De auto is beter en we hebben dit jaar, met deze hoeveelheid brandstof aan boord, nog nooit zo’n snelle rondetijd op Jerez gereden”, verklaarde Braziliaan tegen Autosport.com. ,,Vergeleken met Spa was de auto veel beter. Spa was echt vreselijk.”

De problemen van Honda zijn dit jaar grotendeels terug te voeren op een verkeerd gekalibreerde windtunnel. Barrichello geeft aan dat hij nog steeds niet helemaal op de meetgegevens vertrouwt: ,,Ik denk niet dat de data uit de windtunnel overeenkomen met wat we in het echt hebben, maar deze auto heeft zeker meer neerwaartse druk.”

MB