Het is niet waar dat teambaas Ron Dennis voor Fernando Alonso het licht op groen heeft gezet om na dit seizoen alweer te vertrekken bij McLaren. Dat zegt zijn manager Luis Garcia Abad in gesprek met de Spaanse pers.Dinsdag gooide The Times nog maar eens een knuppel in het hoenderhok door te melden dat een bron dichtbij McLaren zeker wist dat Dennis genoeg had van Alonso en hem na dit seizoen zou laten vertrekken.

,,Ze zijn helemaal klaar met hem (Alonso, red.), mijn gevoel is dat het team hem te kennen heeft gegeven dat hij mag gaan. Ron heeft er genoeg van, van allebei (Alonso en Lewis Hamilton, red.)”, meldde de anonieme bron.

Dat bericht kwam bovenop een hele reeks andere geruchten, die allemaal zijn gaan spelen na het bizarre weekend dat Alonso, Hamilton, Dennis en McLaren meemaakten in Hongarije. Toen de Spaanse coureur ook nog eens niet meteen bevestigend antwoordde op de vraag of hij volgend jaar nog voor McLaren rijdt, was er geen houden meer aan.

Alonso zou het team een ultimatum hebben gesteld (,,Hamilton eruit of ik eruit!”), een uitweg zoeken voor een transfer naar Renault (wat meer dan een gerucht lijkt te zijn) en er werd zelfs gesuggereerd dat hij geen minuut langer meer voor McLaren wilde rijden.

Daar kwam dus nog eens het verhaal in The Times bovenop, maar daar is niets van waar doet Alonso's manager geloven. ,,Ik heb dinsdagochtend met Ron gesproken en hij bevestigde me dat het verhaal niet klopt. Hij heeft nog altijd de intentie om het contract uit te dienen”, vertelt Garcia Abad in gesprek met El Pais.

Ook de berichten dat de tweevoudig wereldkampioen na dit seizoen vertrekt bij McLaren, zijn volgens zijn belangenbehartiger vergezocht. ,,Wat ons betreft is het geen kwestie van geld, anders had Fernando nu wel voor een ander team gereden.”

,,Hij is naar McLaren gekomen om races te winnen, en een derde titel te behalen. Dat is ons doel. En zoveel opties om te winnen zijn er momenteel niet: slechts McLaren en Ferrari.”

Ook Mercedes Motorsport-baas Norbert Haug ontkent het verhaal. ,,We hebben nu drie weken pauze, maar de media moeten blijven berichten. Dus krijg je dit soort verhalen”, reageert de Duitser in de Stuttgarter Nachtrichten. En Haug kan het weten, hij was vroeger zelf journalist…

Wel bekende Haug dat de hoofdrolspelers voor de Grand Prix van Turkije rond de tafel gaan zitten in een poging de rust binnen het team te doen terugkeren.

KVN