Kimi Raikkonen heeft inmiddels 28 punten achterstand op leider in het WK, Lewis Hamilton. De Fin erkent dat zijn team Ferrari beter moet gaan presteren en heeft zijn hoop nu op een nieuw aerodynamisch pakket gevestigd.Ferrari zal niet tevreden terug kijken op de twee Noord-Amerikaanse Grand Prix’ in respectievelijk Montréal en Indianapolis. De Italiaanse renstal domineerde jaren achtereen op de Indianapolis Motor Speedway, maar moest ook op dit circuit zijn meerdere erkennen in McLaren.

Kimi Raikkonen scoorde niet meer dan negen punten over beide races genomen en daar is de Fin niet blij mee. ,,Natuurlijk hadden we meer dan negen punten verwacht, maar het had ook erger kunnen zijn, vooral in Canada”, vertelt Raikkonen, terugkijkend op de Noord-Amerikaanse Grand Prix’. ,,Ik ben teleurgesteld. We hebben terrein verloren op onze directe concurrenten in het kampioenschap, maar het is nog niet afgelopen.”

Raikkonen is strijdvaardig. Ferrari zal nieuwe onderdelen op de auto plaatsen, die deze week op het circuit van Silverstone getest zullen worden. Raikkonen: ,,We hebben een nieuw aerodynamisch pakket en nog wat andere dingen. Hopelijk kunnen we daarmee het gat met McLaren dichten. Één ding is zeker: we moeten de komende twee races betere resultaten boeken dan dat we in Noord-Amerika hebben gedaan. Veel zal afhangen van de tests deze week.”

Volgens de Ferrari-coureur heeft zijn team het tot nu toe vooral in de kwalificatie en bij de starts verloren van McLaren. Dat is dan ook het terrein waar Ferrari zich moet verbeteren, zo denkt Raikkonen. ,,We hebben punten verloren vooral omdat we minder presteerden in de kwalificatie en bij de starts. Daar deden we het minder goed dan verwacht en heeft McLaren een voorsprong. Zij lijken in staat hun banden goed op te kunnen warmen, wat hen meer grip geeft en dus betere prestaties in de eerste rondes”, aldus de Fin.

,,Het hielp ook niet echt dat ik bij de laatste twee races op de vuile kant van de baan moest starten. Daar kwam ook nog eens bij dat ik Indy op de harde banden startte, terwijl de rest op zachte banden stond. We moeten ons dus op dit terrein verbeteren, want als je al posities bij de start verliest, wordt het leven alleen maar moeilijker.”

Raikkonen slaagde erin om in Indianapolis zowel Heidfeld als Kovalainen in te halen, maar naar eigen zeggen wilde hij de gok niet wagen, toen hij eenmaal achter teamgenoot Felipe Massa zat. ,,Ik zat op een gegeven moment dichtbij Felipe, maar als je in de laatste fase van de race achter je teamgenoot zit, wil je niet al te veel risico’s nemen.”

Ferrari is dinsdag begonnen met de tests op Silverstone.

LP